INFORMUJEMY, ŻE W DNIACH 11.08.- 25.08.2019 KOLEKCJA


BARWY ŚLASKA BĘDZIE NIECZYNNA.

 

 

 

 

marcisz_2019.jpg 

 


 

may.jpg 


 

X_Konkurs_Marcisza.jpg  

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Stowarzyszenie "Barwy Śląska"  i Kolekcja "Barwy Śląska" w Rudzie Śląskiej

zapraszają do udziału w

X Konkursie Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza pod tytułem:

KOSMICZNE WIZJE  - odkrycia, konstelacje, planety ...

Prace należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą w opakowaniu zapewniającym odpowiedni transport do dnia 06.05.2019 r. na adres:

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Budynek Gazobudowy

ul. Wolności 339, 41-800 Zabrze

 

Otwarcie wystawy, ogłoszenie wyników oraz przyznanie nagród odbędzie się;

14 czerwca 2019 roku o godz. 17:00

Łaźnia Łańcuszkowa

ul. Wolności 408, 41-806 Zabrze

Wystawę będzie można oglądać od 15.06.2019 do 31.07.2019 r.

Szczegółowe informacje w załączonym Regulaminie.

Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerami;

tel. 32 630 30 91 wew. 4035

kom. 538 899 230           

email: konkursmarcisza@muzeumgornictwa.pl

https://muzeumgornictwa.pl/aktualnosci

KARTA_ZGOSZENIOWA.pdf   KARTA ZGŁOSZENIOWA

REGULAMIN_KONKURSU.pdf   REGULAMIN KONKURSU


 

BOE_NARODZENIE_2018.__may.jpg 


 

 

 PLAKAT_may.jpg

plakat Galeria Szyb Wilson KAtowice

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w wernisazu wystawy Silesian Home. Metamorfozy, który odbędzie się w Galerii Szyb Wilson w Katowicach dnia 10.12.2018 roku o godzinie 17:00. Podczas wystawy zostaną zaprezentowane obrazy, zdjęcia Arkadiusza Goli i gaboty z Kolekcji Barwy Śląska , prace z Galerii Szyb Wilson, zdjęcia m.in. Marka Lochera i Janusza Wojcieszaka.


 

Plakat-Stulecie__may_plakat.jpg

                                                                                    projekt Muzeum Górnictwa Węglowego

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wernisazu wystawy Stulecie amatorskiego ruchu plastycznego w województwie śląskim 1918-2018, który odbędzie się na Arenie Zabrze Stadion, ul. F. Roosevelta 81, Otwarcie nastąpi dnia 18.10.2018 roku o godzinie 17:00. Wystawa pod patronatem Prezydent Miasta Zabrza oraz Marszałka Województwa Śląskiego


 

 

 

may.jpg

                                                                   projekt plakatu Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Zapraszamy do wzięcia udziału w wystawie poplenerowej I Zabrzańskiego Pleneru Malarskiego, który miał miejsce podczas tegorocznej Industriady w obiektach Muzeum Górnictwa Węglowego. Uroczysty finisaż wystawy odbędzie się 25.10.2018 roku o godz. 17:00 w Zabrzu.  


 

jpg....jpg 

Serdecznie zapraszamy na wystawe "Zrywy niepodległościowe na Śląsku". Już od dzisiaj mozna ją obejrzeć w MOK Orzesze. Obrazy pochodzą z Kolekcji Barwy Śląska Staniasława Trefonia. Na wystawie zaprezentowane zostaną dzieła takich twórców jak: Burzyk Franciszek, Chmielarski Piotr, Fojcik Czesław, Geremek Marian, Hetman Józef, Marcol Alicja, Marcol Andrzej, Motyka Janina, Pasoń Sabina, Pawlas Jerzy, Peikert Irena, Podkowik Józef, Skiba Jerzy, Webs Krzysztof. 


 

 

program_art_naif_MAY.jpg 

ART NAIF FESTIWAL A W RAMACH FESTIWALU W GALERII ELEKTORWNIA W CZELADZI WYSTAWA OBRAZÓW Z KOLEKCJI BARWY ŚLĄSKA. ZAPRASZAMY. WERNISAŻ ODBĘDZIE SIĘ 14.06.2018 R. A WYSTAWA CZYNNA OD 09.06.2018 R. 


 

 

 1.jpg

ZAPRASZAMY NA PLENER MALARSKI W OBIEKTACH MUZEUM GORNICTWA WEGLOWEGO W ZABRZU. JUZ OD 10:00 BĘDZIE MOŻNA ZOBACZYĆ MALARZY PODCZAS TWORZENIA. 09.06.2018 - 10.06.2018 INDUSTIADA W MUZEUM GÓRNICTWA WĘGLOWEGO.


 

facebook_tref__kopia.jpg

Serdecznie zapraszamy na wystawę "Sztuka, która rozgrzewa serca i koi duszę - śląska sztuka naiwna" z Kolekcji Barwy Śląska Stanisława Trefonia. Wystawa czynna od 18.05.2018 roku w galerii "Sklepik z marzeniami"

 


 

PLAKAT_DOBRY__MAY.jpg 

PLAKAT PROJEKT MGW RAFAŁ SZĘDZIELORZ

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO WZIĘCIA UDZIAŁU W WERNISAŻU WYSTAWY POKONKURSOWEJ IX TEJ EDYCJI KONKURSU SZTUKI INTUICYJNEJ IM. JULIUSZA MARCISZA OBRAZ PRZEMYSŁOWY ŚLASKA - KOPALNIE , SZTOLNIE I INNE ZAKŁADY


 

Karta_zgoszeniowa_MARCISZ_2018.pdf REGULAMIN_MARCISZ_2018.pdf 

 

 

 

 regulamin_1.jpg

regulamin_2.jpg 

 

KARTA ZGŁOSZENIOWA I REGULAMIN W FORMACIE PDF. DO POBRANIA POWYŻEJ


 
plakat._may.jpg

 

Zapraszamy na wernisaż wystawy Kolekcji Sztuki intuicyjnej Barwy Śląska, który odbędzie się 6 marca 2018 roku o godzinie 17:00 w Śląskiej Galerii Malarstwa JAN w Jankowicach. Organizatowami wystawy są Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Świerklanach oraz Stowarzyszenie na Rzecz Kultury i Edukacji JAN w Jankowicach. Na wystawie zostaną zaprezentowane prace takich artystów jak: Blaut Henryk, Chmielarski piotr, Czech Edward, Czylok Jan, Guzy Marcin, Haiski Grzegorz, Karkoła Katarzyna, Marcol Alicja, Marcol Andrzej, Pasoń Sabina, Skiba Jerzy, Sodowski Andrzej, Wiśniewska Kazimiera oraz kilkanaście prac Prezesa Stowarzyszenia Barwy Śląska Józefa Hetmana. may.jpg

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie Godomy po naszymu organizowanej przez Fundację Lokalną Grupę Działania Spichlerz Górnego Śląska. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną obrazy z Kolekcji i Stowarzyszenia Barwy Śląska.
Miejsce imprezy Kochcice gmina Kochanowice, 06.04.2018 r. 

plakat_teatr_rybnicki_polskie_stroje_09.01.2018_may.jpg 


 

 

2017.__kopia1.jpg 

 Z okazji Świąt życzymy wszystkim dużo szczęścia, spełnienia, pogody ducha i spokoju.

 


 

mikoaj_3_may.jpg 


 

plakat_may.jpg 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W WERNISAŻU WYSTAWY WSPOMNIENEI JEST WARTOŚCIĄ - GRAFIKI RUDOLFA RIEDLA Z KOLEKCJI SZTUKI INTUICYJNEJ BARWY ŚLĄSKA, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W GALERII HISTORII MIASTA PRZY UL. WITCZAKA 4 W JASTRZĘBIU ZDROJU DNIA 24 LISTOPADA 2017 ROKU O GODZINIE 17:00.


 

WYPRZEDA_KOLEKCJI_3.jpg

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


 

 

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów do wzięcia udziału w XIX Regionalnym Przeglądzie Sztuki Nieprofesjonalnej w Świętochłowicach. Szczegóły wydarzenia oraz lista osób nagrodzonych w Konkursie w poniższym linku.

 http://cks.gcsilesia.pl/xix-przeglad-sztuki-nieprofesjonalnej/

 


 

may.jpg

 

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W WERNISAŻU WYSTAWY POPLENEROWEJ W CENTRUM KULTURALNO - EDUKACYJNYM W CZERWIONCE - LESZCZYNACH DNIA 19.10.2017 R. O GODZ. 18:00.


 

 Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu Kolory Śląska z Stanisławem Trefoniem. Rozmowę przeprowadzi Roman Hermann i Łukasz Folda. Spotkanie odbędzie się 19.09.2017 roku o godzinie 17:00 w Starochorzowskim Domu Kultury, przy ul. Siemianowickiej 59 w Chorzowie.

 http://sdk-chorzow.pl/events/event/kolory-slaska-9/

 


 

 

regulamin_pleneru_korbielw_may.jpgZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO WZIĘCIA UDZIAŁU W PLENERZE MALARSKIM


 

industriada_browar_obywatelski_tychy_may.jpgSerdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Maszyny i ludzie. Otwarcie podczas Industriady 10 czerwca w Browarze Obywatelskim w Tychach.

 


 

 źródło:MOK Lędzinyplakat_wystawy_ldziny_may.jpg


 marcisz_09.05.2017._2.jpg


 

 

 

 plan_pleneru_malarskiego.jpg

 

 


 

WIELKANOC1_800X600.jpg

 


 

plakat_dobry.jpg


 

plakat.jpg

 


 


 

KARTKA_WITECZNA_2016_jpg_dobra_maa.jpg

 W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia
życzymy Państwu dużo zdrowia oraz szczęścia.
Niech to Boże Narodzenie będzie wyjątkowym czasem
spędzonym wśród najbliższych, pełnym miłości i zrozumienia.
 życzą Stowarzyszenie i Kolekcja "Barwy Śląska"

 


 

 

 

 

 

 

wernisa_hetman_rybnik_16.12.2016_2.jpgwernisa_hetman_wystawa_16.12.2016_1.jpg

 źródło Teatr Ziemi Rybnickiej


 

plakat.jpg
W DNIU ŚWIĘTA KOLEJARZY ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ. NA WYSTAWIE ZAPREZENTOWANO KILKADZIESIĄT OBRAZÓW PREZENTUJĄCE WSZELKIEGO RODZAJU POCIĄGI, PAROWOZY, PAROWCE, PODUSZKOWCE ORAZ KOLEJE ELEKTRYCZNE.


 

marcol_andrzej_wystawa_17.11.2016_may.jpg

 

folder_andrzej_marcol_wystawa_17.11.2016._may.jpg
źródło: MOK Czerwionka Leszczyny

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ PRAC ANDRZEJA MARCOLA ZNAKOMITEGO, NIEDAWNO ZMARŁEGO MALARZA INTUICYJNEGO. ADNRZEJ MARCOL BYŁ WIELOLETNIM CZŁONKIEM STOWARZYSZENIA BARWY ŚLĄSKA I PRZYJACELEM WŁAŚCICIELA KOLEKCJI SZTUKI INTUICYJNEJ BARWY ŚLĄSKA. NA WYSTAWIE BĘDZIE MOŻNA OBEJRZEĆ 60 OBRAZÓW JEGO AUTORSTWA POCHODZĄCYCH Z KOLEKCJI.


 

1231124_informacja_zdjecie4_ruda_lska.jpg

Źródło: Związek Gornośląski

Na wystawie zaprezentowane zostaną obrazy i rzeźby z Kolekcji Sztuiki Intuicyjnej "Barwy Śląska" Stanisława Trefonia. Serdecznie zapraszamy!!!!PLAKAT_MARCISZ__MAY.jpg


 

kosami_zb_malowane_may.jpg

 źródło: http://ddkpiekary.com.pl/dw/


 

plakat_MAY.jpg

  ŹRÓDŁO :http://www.mdkkoszutka.pl/mdk_koszutka/aktualnosci_mdk_koszutka/Galeria-Artystyczna/idn:485.html 


 

PLAKAT__kopia.jpg

 VII KONKKURS IM. JULIUSZA MARCISZA "ŚLĄSKIE PASJE" 

 

regulamin1_may_rozmiar.jpg 

 regulamin_2_may_rozmiar.jpgPLAKAT_LATARNIE_08.08_DOBRY_may_rozmiar.jpg

Serdecznie zapraszamy na wystawę 84 obrazów prezentujących latarnie morskie z Polski i świata. Ekspozycję tworzą dzieła artystów intuicyjnych tj. Alicja i Andrzej Marcol, Kazimiera Wiśniewska, Sabina Pasoń, Jerzy Skiba, Dieter Nowak, Małgorzata Altas, Irena Piekert, Józef Hetman, Grzegorz Haiski. Zwiedzający wystawę dowiedzą się kilku ciekawostek na temat latarń; m.in. która z nich jest najstarsza na świecie, która posiada najwięcej schodów, która z nich jest najwyższa w Polsce. Dodatkową atrakcją podczas wystawy będzie występ zespołu Kapela z Naszego Miasteczka oraz poczęstunek. Zapraszamy.

 plakat_plener_zielona_gra_mae.jpg 

 DIETER_NIEBIESKI_RAMKA_may.jpg 

mae.jpg 

23 czerwca o godzinie 17:00 serdecznie zapraszamy na premierę filmu o znakomitym malarzu, członku Grupy Janowskiej - Dieterze Nowaku : Dieter Niebieski. Premiera odbędzie się w Kolekcji Sztuki Intuicyjnej "Barwy Śląska". ZAPROSZENIE_WERNISA_may.jpg

 

  Serdecznie zapraszamy na wernisaż malarstwa członków "Stowarzyszenia "Barwy Śląska". Otwarcie wystawy odbędzie się dnia 15.06.2016 roku o godzinie 17:00 w Rudzie Śląskiej - Halemba na ul. Solidarności 7/4.  Na wystawie będzie można zobaczyć prace takich malarzy jak: Chmielarski Piotr, Czech Edward, Czylok Jan, Długi Antoni, Fastnacht Jadwiga, Golec Sybilla, Gromacka Staśko Sylwia, Guzy Marcin, Hetman Józef, Marcol Alicja i Andrzej, Pasoń Sabina, Skiba Jerzy, Sodowski Andrzej, Wiśniewska Kazimiera.

 

Podczas wernisażu wystąpi KAPELA Z NASZEGO MIASTECZKA z Czerwionki Leszczyn. 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ. WSZYTKIE ZAPREZENTOWANE NA WYSTAWIE GRAFIKI POCHODZĄ
Z KOLEKCJI "BARWY ŚLĄSKA"
 

riedel_wystawa_mae.png

 

 


 

zaproszenie_001.pngźródło: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego Bydgoszcz

W IMIENIU ORGANIZATORÓW ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ WYSTAWY KRAJ NASZEJ WYOBRAŹNI... 22 KWIETNIA 2016 ROKU O GODZ. 18:00 DO SPICHRZE NAD BRDĄ. NA WYSTAWIE ZAPREZENTOWANE ZOSTANĄ RÓWNIEŻ PRACE Z KOLEKCJI "BARWY ŚLĄSKA"

 NAGRODA_KORFANTEGO.png

ZAPRASZAMY W IMIENIU ORGANIZATORÓW. WŚRÓD LAUREATÓW NAGRODY ZNALAZŁ SIĘ STANISŁAW TREFOŃ WŁAŚCICIEL KOLEKCJI "BARWY ŚLĄSKA"

 Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych,
obfitości na świątecznym stole,
mokrego Śmingusa - dyngusa
życzy
Kolekcja "Barwy Śląska"wielkanoc_may_rozmiar.jpg


 

maly.pngSERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ WYSTAWY JÓZEFA HETMANA, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W POWIATOWEJ I MIESKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W RYBNIKU

 


 

mikow.pngW IMIENIU ORGANIZATORÓW SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ MOTYWY GÓRNICZE - RZEŹBA W WĘGLU I GRAFICIE - W MIEJSKIEJ PLACÓWCE MUZEALNEJ W MIKOŁOWIE. NA WYSTAWIE ZAPREZENTOWANO RZEŹBY Z KOLEKCJI "BARWY ŚLĄSKA" STANISŁAWA TREFONIA.

 


 

chmielarski_wernisa_001.png


 

 

plakat.png

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY W IMIENIU ORGANIZATORÓW NA WERNISAŻ WYSTAWY JÓZEFA HETMANA. 18.02.2016 ROKU O GODZINIE 17;00 W ŁAZISKACH GÓRNYCH.

 


 

 

 

Beztytuu.pngźródło: http://www.mokis.pyskowice.pl/kalendarz-imprez/wernizaz-slaskie-zwyczaje-2016-01-29

 

 


 

 

 

plakat_marcisz.jpg

 

Stowarzyszenie i Kolekcja "Barwy Śląska" oraz Muzeum Miejskie im. M. Chroboka we współpracy z Urzędem Miasta Ruda Śląska serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy pokonkursowej VI - tej edycji Konkursu Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza Śląskie odpusty i jarmarki. Patronat honorowy nad imprezą objęła Prezydent Miasta Ruda Śląska Pani Grażyna Dziedzic. Oprawę artystyczną zapewni Mateusz Wróbel.

 

 

  

mniejszy.pngSERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ WYSTAWY POPLENEROWEJ Z II PLENERU TWÓRCÓW INTUICYJNYCH.

 

 


 

Zrzut_ekranu_2015-08-05_godz._13.10.23.png 

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Latarnie morskie z Polski i ze Świata. Wystawa zorganizowana z okazji DNIA LATARNIKA.

 

 

 regulamin_zdjcie_1.jpg

regulamin_zdjcie_2.jpg

 ksika_ulotka_dobra_may.jpg

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO NABYCIA WYJĄTKOWEJ KSIĄŻKI "TWÓRCY INTUICYJNI..." KONTAKT: kolekcjatrefon@op.pl

 Stowarzyszenie i Kolekcja "Barwy Śląska" wraz z Miejskim Domem Kultury w Mikołowie serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w plenerze malarskim
"Zabytkowa architektura mikołowskiej Starówki i Rynku". Szczegóły w regulaminie poniżej  

regulamin_plener_2015_mikolw_001.png

 


 

mniejsze_1.jpgmniejsze_2.jpg

źródło: Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia. 

Serdeczenie zapraszamy na wernisaż wystawy z Kolekcji "Barwy Śląska" Stanisława Trefonia do Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia.

  


 11336890_472022842961515_4548860273922949642_o.jpg

 

                                     Żródło: http://www.rudaslaska.pl/ruda-slaska/aktualnosci/2015/06/03/industriada-2015/

Serdecznie zapraszamy na INDUSTRIADĘ 2015. W tym roku w Domu Towarowym Kaufhaus wśród zaplanowanych atrakcji, wystawa obrazów i rzeźb z Kolekcji "Barwy Śląska". Program powyżej. 

 

 

 


 

plakat..png

źródło: https://www.facebook.com/art.naiffestiwal/photos/a.373978949289339.84180.356152121072022/940104529343442/?type=1&theater

Podczas festiwalu zostaną zaprezentowane również obrazy z Kolekcji "Barwy Śląska". Serdecznie wszystkich zapszaszamy.


 

plakat_noc_z_kolekcj_dobry.jpg


 

plakat.jpg


 

 hetman_wystawa.jpg

Serdecznie zapraszamy na wernisaż malarstwa Józefa Hetmana. Wśród zaprezentowanych na wystawie prac, znajdą się obrazy z Kolekcji "Barwy Śląska"


 

plakat_lene_impresje_na_strone.jpg

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZOBACZENIA WYSTAWY LEŚNE IMPRESJE

 


 

 

rzeby_w_drewnie_plakat2.dobry.jpg

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy.


 otwarcie_galerii_ze_sztuka_artystyczna_bez_barier.png

W IMIENIU ORGANIZATORÓW SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ.


zaproszenie_.png.png

W IMIENIU ORGANIZATORÓW SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ.

 


 

MDK_MIKOW_13.01.2015.jpg                                                                                                                                                     źródło:http://www.mdkmikolow.eu/

Zapraszamy wszystkich do Śląskiej Galerii na spotkanie ze Stanisławem Trefoniem, twórcą Kolekcji "Barwy Śląska". Podczas spotkania zaprezentowane zostaną obrazy, rzeźby twórców intuicyjnych. Dodatkowo będzie można zobaczyć prace powstałe podczas pleneru malarskiego, który odbył się 23.08.2014 roku w Śląskim Ogrodzie Botanicznym. 

 

 


 E_KARTKA_NOWOROCZNE_maa.jpg

                                                                                                              Marcol Alicja, Sylwester,olej,płyta,50x60 cm     

 

 


 

 kartka_witeczna_may_rozmiar.jpg


 

wystawa_kolekcja_Gince_lskie_tradycje_i_zawody_PNG.png 

                                                       źródło: http://cis.orzegow.cba.pl/ 

Centrum Inicjatyw Społecznych "Stary Orzegów", Stowarzyszenie "Nasz Orzegów" oraz Stowarzyszenie i Kolekcja "Barwy Śląska" serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy Ginące śląskie tredycje i zawody, który odbędzie się 01.12.2014 roku o godz. 18.00
w Galerii Czapla CIS

  


 

pla_marcisz_dla_facebooka2.png

ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ PRAC POKONKURSOWYCH "ŚLĄSKIE BEBOKI".


 

png.png

Zapraszamy do Fabryki Porcelany Śląskiej na wystawę "Pejzaż Śląski" organizowaną przez Fundację Giesche. Wśród zaprezentowanych prac znajdują się obrazy z Kolekcji "Barwy Śląska" S.G.Trefonia.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.porcelanaslaska.pl/wystawa-prac-projekt-pejzaz-slaski


 

  

zaproszenie_na_wystaw_poplenerow_19.09.2014_Sonia_Gra_may_rozmiar.jpg

 

 


 ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU W WERNISAŻU II PRZEGLĄDU SZTUKI ARTYSTÓW INTUICYJNYCH "ARTISMA". WERNISAŻ ODBĘDZIE SIĘ 11 WRZEŚNIA 2014 ROKU O GODZ. 18.00 W GALERII SZYB WILSON. NA WYSTAWIE ZAPREZENTOWANE ZOSTANĄ OBRAZY M.IN. Z KOLEKCJI "BARWY ŚLĄSKA" STANISŁAWA GERARDA TREFONIA.  

ARTISMA_ZAPROSZENIE_mniejszy_rozmiar.png


 PLAKAT_DO_WYSANIA_mniejszy_rozmiar.png

                                                                                                  projekt plakatu:Monika Nowak


 

                                                      barwy_lska_bardzo_mae.jpg        logo_MDK_mae.jpg                logo_czarne_to_MAE.png

REGULAMIN PLENERU MALARSKIEGO

 

 1. ORGANIZATOR

  - Organizatorami Pleneru Malarskiego Twórców Intuicyjnych jest Stowarzyszenie "Barwy Śląska"
  w Rudzie Śląskiej, Miejski Dom Kultury w Mikołowie. Patronat honorowy objął Burmistrz Mikołowa dr inż. Marek Balcer.

 2. CEL PLENERU

  - Celem pleneru jest promocja amatorskiej twórczości artystycznej, propagowanie artystów nieprofesjonalnych oraz promocja miasta Mikołowa.

 3. TERMIN I TEMAT PLENERU

  - Tematem wiodącym pleneru malarskiego jest

  Przyroda a dawny przemysł wapienniczy Śląska

  - Zgłoszenia uczestników do pleneru przyjmowane są drogą mailową na adres kolekcjatrefon@op.pl do 01.08.2014 roku. W zgłoszeniach należy podać: imię, nazwisko, adres, telefon kontaktowy, nazwę grupy plastycznej, której członkiem jest uczestnik. Dopuszcza się zgłoszenia telefoniczne na numer 600 273 544.

  - Plener odbędzie się 23.08.2014 roku (sobota) w godzinach 9.00-18.00 (w trakcie przewidziana przerwa na poczęstunek). Miejscem pleneru jest teren Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie (Mokre) ul. Sosnowa 5. Spotkanie uczestników pleneru odbędzie się o godzinie 9.00 na parkingu przy bramie wjazdowej na teren Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie.

 4. WARUNKI UCZESTNICTWA

  - Plener malarski adresowany jest do twórców nieprofesjonalnych, zrzeszonych w grupach plastycznych, którzy otrzymali zaproszenia.

  - Każdy z uczestników pleneru otrzymuje podobrazia (blejtramy) o wymiarach: 50x70 cm

  (1 sztuka), 50x60 cm (1 sztuka). Organizator nie zapewnia sztalug i przyborów malarskich (farby, pędzle itp.). Prace mogą być wykonane w technikach: akryl, olej, akwarela.

  - Plener kończy się wystawą poplenerową w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie, o której terminie twórcy zostaną poinformowani odrębnym komunikatem. W wystawie udział biorą wszystkie wykonane prace a po wernisażu każdy twórca jest zobowiązany jedną pracę przekazać na rzecz MDK w Mikołowie.

5. ORGANIZACJA PLENERU

- Uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny.

 - Organizatorzy zapewniają poczęstunek dla uczestników pleneru.

 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE

- Uczestnicy pleneru winni posiadać aktualne ubezpieczenie. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypadki i zdarzenia losowe w trakcie trwania pleneru.

 - Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu utraty, zniszczenia albo uszkodzenia mienia uczestników pleneru.

- Plener odbędzie się niezależnie od warunków pogodowych. Organizator zastrzega sobie prawo odwołania pleneru
w przypadku zaistnienia okoliczności uniemożliwiających jego organizację.

 


 V KONKURS SZTUKI INTUICYJNEJ 

IM. JULIUSZA MARCISZA 

barwy_lska_bardzo_mae.jpg               centrum_kultury_nako.png                            logo_czarne_to_MAE.png

ORGANIZATORZY:

Stowarzyszenie "Barwy Śląska" w Rudzie Śląskiej

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim

Kolekcja Barwy Śląska" Stanisława Trefonia

 ZAPRASZAJĄ DO UDZIAŁU W 

V KONKURSIE SZTUKI INTUICYJNEJ IM. JULIUSZA MARCISZA

TEMAT KONKURSU:

"ŚLĄSKIE BEBOKI"

CEL KONKURSU:

Celem konkursu jest prezentacja i promocja amatorskiej twórczości artystycznej, propagowanie jej twórców oraz popularyzacja śląskiej kultury i tredycji.

WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE:

W Konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby amatorsko zajmujące się malarstwem. Uczestnicy mogą złożyć maksymalnie cztery prace w tematyce malarskiej: akryl, olej, akwarela, linoryt w terminie przewidzianym w regulaminie. Warunkiem zakwalifikowania prac do konkursu jest przedstawienie prac związanych z tematem wiodącym konkursu, w terminie przewidzianym w regulaminie. Do Konkursu zakwalifikowane zostaną prace nigdzie nie prezentowane, oprawione w listwy lub proste ramy z uchwytem umożliwiającym zawieszenie, na odwrocie opatrzone metryczką zawierającą:

imię i nazwisko malarza, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy, tytuł oraz technikę w jakiej została wykonana.

Prace należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą ( na koszt własny, za ewentualne uszkodzenia powstałę w czasie przesyłki organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności) do siedziny Stowarzyszenia "Barwy Śląska" w Rudzie Śląskiej przy ul. Młyńskiej 16 do dnia 30 września 2014 r., koniecznie jest też wniesienie opłaty w wysokości 20 zł na konto organizatora:

63 - 1050 - 1331 - 1000 - 0023 - 3375 - 9146 ING BANK ŚLĄSKI S.A. Oddz. Ruda Śląska z adnotacją:

wpisowe na "V Konkurs Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza".

Kserokopię dowodu wpłaty należy dostarczyć wraz z pracami. Wpłatę można też dokonać u Organizatora przy składaniu prac.

Otwarcie wystawy, ogłoszenie wyników oraz przyznanie nagród odbędzie się 8 listopada 2014 roku w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim o godzinie 17.00.

Wystawa pokonkursowa w Nakle Śląskim będzie trwać do 30 grudnia 2014 roku.

Prace po wystawie należy odebraż w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, ul. Parkowa 1 do końca marca 2015 roku. Nieodebrane prace przechodzą na własność organizatora. Uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i foldery z wystawy, a najlepsze prace zostaną nagrodzone i wyróżnione. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikowania eksponowanych prac w katalogu, folderach, plakatach i mediach celem upowszechnienia imprezy. Organizatorzy przewidują także możliwość pokazania wystawy lub jej części w innych placówkach i galeriach, o czym twórcy zostaną poinformowani. Podpisanie przez autora Karty Zgłoszenia jest równoznaczne z przyjęciem zasad regulaminu niniejszego Konkursu.

O wszelkich zmianach wszyscy zainteresowani zostaną poinformowani.

Dodatkowe informacje można użyskać telefonicznie pod nr. tel. 609 142 554 lub 600 273 544.

 


 

przegld_sztuki_nieprofesjonalnej_listopad.jpg

Zapraszamy na VIII Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie. Prace należy składać od 1.IV do 29.08.2014 roku.

więcej informacji na stronie: www.mdkmikolow.eu

 

 538c3c561140d_p1.jpg

Zapraszamy wszystkich na Art Naif Festival.Podczas festiwalu zobaczyć można obrazy z Kolekcji "Barwy Śląska". Więcej informacji na stronie: http://artnaiffestiwal.pl

 ZAPRASZAMY 29.05.2014 ROKU O GODZINIE 17:00 NA "DZIEŃ DONNERSMARCKÓW" DO OSIEMNASTKI FILII MBP W RUDZIE ŚLĄSKIEJ. WYDARZENIE UROZMAICI WYSTAWA OBRAZÓW Z KOLEKCJI "BARWY ŚLĄSKA" STANISŁAWA G. TREFONIA.

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE: filia18halemba.blox.pl/html


 

linoryt2png.png

Zapraszamy na wystawę!!!

Wystawa linorytów Rudolfa Riedla jest kolejną prezentacją sztuki nieprofesjonalnej
z Kolekcji "Barwy Śląska" Stanisława Gerarda Trefonia. Linoryt jest jedną z najczęściej spotykanych technik graficznych uprawianych przez artystów intuicyjych, przede wszystkim ze względu na łatwy dostep do materiału, w którym wycina się negatyw (linoryt, gumolit). Jednym z takich twórców jest rudolf Riedel. Ten pochodzący z Katowic, a obecnie mieszkający w Niemczech, malarz, grafik,w swoich dziełach często podejmuje tematykę górniczą, rodzinną. Jako artysta i jednocześnie wrażliwy obserwator otaczającej go przestrzeni, tworzy linoryty będące bardzo autentycznym zapisem życia, codzienności i skomplikowanej historii Górnego Śląska. 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE JUTRO TJ. 14.05.2014 R. O GODZINIE 9:00 NA AUDYCJĘ RADIOWĄ (POLSKIE RADIO KATOWICE)NA TEMAT KOLEKCJI "BARWY ŚLĄSKA" STANSŁAWA GERARDA TREFONIA. AUDYCJĘ MOŻNA RÓWNIEŻ SŁUCHAĆ ONLINE NA STRONIE: http://www.radio.katowice.pl/index.phpZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ ZBIGNIEWA ZUBKA ORGANIZOWANĄ PRZEZ GRUPĘ ARTYSTYCZNĄ FAUN. WERNISAŻ ODBĘDZIE SIĘ W CENTRUM ORGANIZACJI KULTURALNYCH W GLIWICACH (UL. STUDZIENNA 6).

                                WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE INTERNETOWEJ:

https://gliwice.eu/aktualnosci/miasto/pamieci-zbigniewa-zubka

 


 

powstania_wystawa.jpg 

 


 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na wystawę "Między Świętymi". Ekspozycję można oglądać do 30 maja 2014 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 18 w Rudzie Śląskiej (dzielnica Halemba). Obrazy pochodzą z Kolekcji "Barwy Śląska". Szczegółowe informację na temat wystawy znajdą państwo na stronie internetowej:   filia18halemba.blox.pl

 

 

miedzyswietymi_png.png 

 

                                                                                   zdj.pochodzi ze strony filia18halemba.blox.pl 

 

 

 


 

 

 

 

wielkanoc_kubica_sylwiapowstao_ycie_35x45_cm2004..jpg

                                                                                                             obraz: Kubica Sylwia,Powstało życia,35x45 cm,2004

 

 


 Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Grupa Janowska - artystyczny fenomen

grupa_janowska_wystawa.png

 

więcej informacji na stronie: http://www.grupajanowska.home.pl/wystawa-malarstwa-grupy-janowskiej/ 

 

 


 

09.04.2014 roku odbyło się walne zgromadzenie Stowarzyszenia Barwy Śląska, na którym zostały wybrane nowe władze. Prezesem został Mariusz Dmetrecki, który jest również związany Z Mikołowskim Towarzystwem Historycznym. Wiceprezesem została Agnieszka Mueller. Pozostałe stanowiska pozostają bez zmian (Magdalena Mateoszek - wiceprezes, Pani Wanda Durbacz -skarbnik). Zarząd Stowarzyszenia postawił sobie za cel promowanie Kolekcji Barwy Śląska S.G. Trefonia oraz malarzy intuicyjnych. W ten sposób Stowarzyszenie ma nadzieję uchronić dziedzictwo kulturowe regionu od zapomnienia.W dalszym ciągu stowarzyszenie będzie wspierać amatorski ruch artystyczny Śląska m.in. poprzez organizację wystaw i konkursów dzięki, którym malarze będą mieli możliwość prezentacji swoich dokonań artystycznych.

 

 


 

 

Nowy_OpenDocument_Rysunek.png 

 W siedzibie Kolekcji "Barwy Śląska" nastąpiła zmiana ekspozycji. Wystawa "Parowozy" prezentuje skróconą historię kolejarstwa, przedstawioną za pomocą obrazów. Zwiedzający, dowiedzą się co to jest drezyna ręczna, jak wyglądał General 4-4-0, Camptona 4-2-0 czy Atlas 0-8-0.

 


SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH DO RESTAURACJI RATUSZOWA W MIKOŁOWIE NA WYSTAWĘ OBRAZÓW Z KOLEKCJI "BARWY ŚLĄSKA". ZAPREZENTOWANE ZOSTAŁY DZIEŁA TAKICH TWÓRCÓW JAK: FRANCISZEK KURZEJA, ROMUALD NOWAK, ALICJA MARCOL, JÓZEF KARPIŃSKI, WRÓBEL PAWEŁ. 


 

ZAPRASZAMY NA REPORTAŻ "NIECHCIANE BARWY ŚLĄSKA?
KTO POMOŻE UNIKALNEJ GALERII ŚLĄSKIEJ SZTUKI STANISŁAWA GERARDA TREFONIA
W RUDZIE ŚLĄSKIEJ?"

                                                                                                     http://www.tvs.pl/48796,niechciane_barwy_slaska_kto_pomoze_unikalnej_galerii_slaskiej_sztuki_gerarda_trefonia_w_rudzie_slaskiej.html

 


 

 ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ "GINĄCE ZAWODY"
z Kolekcji "Barwy Śląska" S.G.Trefonia

ŻYWIEC, UL. ZAMKOWA 4

10.03 - 10.04.2014

ywiec.png

 

  ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ

MUZEUM ŻUP KRAKOWSKICH WIELICZKA

07.03.-15.06.2014

 

wieliczka.png

 

 ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ

GINĄCA ARCHITEKTURA

 

 GINCA_ARCHITEKTURA.png

 

 

 

 

  

This site uses cookies. Some of the cookies we use are essential for parts of the site to operate and have already been set. You may delete and block all cookies from this site, but parts of the site will not work.